Goyki 3 Art Inkubator ma przyjemność być partnerem XI edycji Festiwalu Literatury i Teatru Between. Pomiędzy. Na naszej stronie internetowej goyki3.pl oraz profilu FB powstanie specjalny serwis Literacka na Between, w którym już od pierwszych dni trwania festiwalu opublikujemy wywiady z gośćmi oraz relacje z wybranych wydarzeń. Autorkami materiałów są związane z gazetą festiwalową „Literacka” Paulina Frankiewicz i Urszula Rybicka. Gazeta ukazuje się podczas festiwalu Literacki Sopot od 2014 roku, do tej pory powstały 24 numery.
Zespół Goyki 3 Art Inkubator z wielką radością zaangażował się we współpracę z Festiwalem Between.Pomiędzy, ponieważ od lat czujemy się emocjonalnie związani z tym unikatowym wydarzeniem. ( Joanna Cichocka-Gula, Dyrektor Goyki3 Art. Inkubator )
Pierwszy dzień festiwalu, poniedziałek 11 maja, rozpoczniemy publikacją wywiadu z Antonim Liberą, przeprowadzonego przez Paulinę Frankiewicz. Od wtorku 12 maja do soboty 16 maja będą Państwo mogli zapoznać się z relacjami z wybranych wydarzeń, zaś cały cykl zakończymy publikacją wywiadu z Grzegorzem Bralem autorstwa Urszuli Rybickiej.
Wywiady i relacje udostępnione zostaną na stronach www.goyki3.pl, www.literackisopot.pl, na profilach FB – Goyki3 oraz Literackiego Sopotu.
Poniedziałek, 11 maja
Literacka na Between / wywiad z Antonim Liberą / Paulina Frankiewicz
Wtorek, 12 maja
Literacka na Between / relacja
Środa, 13 maja
Literacka na Between / relacja
Czwartek, 14 maja
Literacka na Between / relacja
Piątek, 15 maja
Literacka na Between / relacja
Sobota, 16 maja
Literacka na Between / relacja
Niedziela, 17 maja
Literacka na Between / wywiad z Grzegorzem Bralem autorstwa Urszuli Rybickiej.
Zapraszamy także do śledzenia wpisów na blogu Kierunek Art Inkubator www.blog.goyki3.pl
Antoni Libera, pisarz, tłumacz, reżyser, znawca twórczości Samuela Becketta. Ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim, doktoryzował się w Polskiej Akademii Nauk. Przełożył i wydał wszystkie dzieła dramatyczne Becketta, część jego utworów prozą oraz eseje i wiersze. Sztukami Becketta zajmuje się również jako reżyser, wystawiając je w Polsce i za granicą. Dotychczas zrealizował blisko trzydzieści spektakli. Tłumaczył również tragedie Sofoklesa (m.in. Antygonę i Króla Edypa), dokonał nowego przekładu Makbeta Szekspira i Fedry Racine’a oraz kanonu poezji Friedricha Hölderlina i wierszy Konstandinosa Kawafisa. Przekłada też libretta operowe (m.in. Śmierć w Wenecji Benjamina Brittena, Czarną maskę i Króla Ubu Krzysztofa Pendereckiego). W 1998 roku ukazała się jego pierwsza powieść, Madame, która stała się jednym z większych bestsellerów ostatniej dekady i przełożona została na 20 języków. W 1999 była nominowana do nagrody Nike i wyróżniona została Nagrodą im. Anrzeja Kijowskiego, a w 2002 znalazła się w finale (7 książek spośród 123) irlandzkiej IMPAC Dublin Literary Award.W 2009 wydał prozę autobiograficzną pt. Godot i jego cień. Książka ta znalazła się w finale Nagrody Angelusa oraz została nominowana do szwajcarskiej nagrody im. Jana Michalskiego.
Grzegorz Bral, reżyser teatralny, który opracował własną metodę pracy nazwaną Aktorską Metodę Brala. Prezes Stowarzyszenia Kultury Teatralnej Pieśń Kozła, współzałożyciel i dyrektor artystyczny Teatru Pieśń Kozła, dyrektor artystyczny Brave Festival – Przeciw wpędzeniom z kultury, Brave Kids i Brave Together; dyrektor projektu „Zasadźmy sobie las”, prezes Fundacji Bral. Od lat 90. działa na rzecz organizacji charytatywnej ROKPA International. W 2013 roku powołał własną szkołę teatralną w Londynie – Bral School of Acting.
Ula Rybicka recenzuje i tłumaczy literaturę, polskim czytelnikom przybliża w szczególności współczesną prozę hebrajską i kulturę żydowską. Jest założycielką Żydoteki, gdzie promuje literaturę żydowską. Jej artykuły można przeczytać także m.in. w „Chiduszu”, „Midraszu” i „Lente”. Od 2016 roku współpracuje z festiwalem Literacki Sopot, a od 2019 jest redaktor naczelną gazety festiwalowej „Literacka”.
Paulina Frankiewicz, filozofka, doktorantka w Instytucie Filozofii UŁ, zajmująca się filozofią absurdu. W ramach projektu DO DZIEŁA, od kilka lat recenzuje książki, promuje literaturę, rozmawia z pisarkami i pisarzami, odwiedza europejskie księgarnie. Otwiera własną księgarnio-kawiarnię w Łodzi, o tej samej nazwie. Od 2017 roku redaktorka „Literackiej”, gazety towarzyszącej festiwalowi Literacki Sopot.