O nas

Art Inkubator jest nową samorządową instytucją kultury w Sopocie. Jej podstawowym zadaniem jest prowadzenie działań mających na celu tworzenie i upowszechnianie kultury, edukacja kulturalna i wsparcie środowisk twórczych. Art Inkubator będzie zajmować się budowaniem sieci współpracy środowisk krajowych i zagranicznych, organizacją programów pobytów artystów czyli tzw. rezydencji artystycznych oraz programów pracy twórczej. Art Inkubator zajmować się będzie również badaniami poświęconymi kulturze i sztuce a także organizacją wydarzeń kulturalnych i artystycznych oraz popularyzacją kultury i historii miasta Sopotu.

Goyki 3 Art Inkubator odnosi się do tradycji i doświadczenia „inkubatorów przedsiębiorczości”, czyli miejsc mających służyć początkującym przedsiębiorcom do rozwoju ich pierwszych biznesów. Przedrostek ART wskazuje na kierunek działania instytucji. Sopocki Art Inkubator będzie instytucją kultury prototypową w skali Polski. Jej charakter ukształtuje zarówno historia miejsca jak i środowisko w jakim będzie funkcjonowała i się rozwijała. Nie ma lepszej przestrzeni dla wspomagania działań artystów, kojarzenia artystów z lokalną społecznością i eksportowania w świat nowych idei niż Sopot.

Wizualizacja wnętrza Art Inkubatora, sala biblioteczna na parterze, autor: Sikora Wnętrza + Architektura

Sopocki Art Inkubator ma służyć młodym twórcom jako miejsce pracy, miejsce spotkań ale też miejsce nabywania nowych umiejętności. Wśród oferowanych działań znajdą się: spotkania z innymi artystami, gośćmi ze świata oraz spotkania z tutorami, wybitnymi artystami, myślicielami, aktywistami, których Art Inkubator zaprosi w swoje progi.

Będzie to unikalna instytucja kultury o ponadlokalnym znaczeniu. Z jednej strony będzie ona osadzona w historii i tradycji miejsca, willi Jünckego, z drugiej natomiast współpracująca z partnerami w całej Europie o podobnym charakterze, otwarta na nowe idee i treści.

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist

%d bloggers like this: