Warsztaty

Gdzie leżą granice naszego ciała? Czym jest nasze ciało w odniesieniu do otaczającej je przestrzeni? Dlaczego kontakt z własnym ciałem jest jednocześnie tak blisko i tak daleko? Co się stało z naszymi zmysłami?
Warsztaty z tancerką japońskiego tańca butoh TO-EN pozwolą na wspólne poszukanie odpowiedzi na te pytania.
Sesje warsztatowe dadzą możliwości rozwoju ruchowego wraz z pogłębieniem świadomości własnego ciała, w oparciu o technikę tańca butoh. Warsztaty zawierają m.in. trening bazowy (postawa, oddech, wytrzymałość), pracę ze zmysłami czy poszerzanie pola świadomości fizycznej ciała. Wprowadzone zostaną również elementy choreografii.

MIEJSCE: Goyki 3 Art Inkubator, ul. Jakuba Goyki 3 w Sopocie.
TERMIN: 24-25 września 2022 r.
GODZINY: 10:00-17:00 (z przerwą)
ZAPISY I KWESTIE ORGANIZACYJNE: toen@toenbutoh.com
ZAPISY DO DNIA: 14 września 2022 r. (ilość miejsc ograniczona)
KOSZT:
ZNIŻKA: opłata do 11 września 2022 r.: 600 zł.
Opłata do 18 września 2022 r.: 650 zł
Wpłata na konto: 25 1090 1102 0000 0001 4403 8930 (tytułem: Warsztaty TO-EN wrzesień)

Warsztaty przeznaczone są dla osób powyżej 20 roku życia. Doświadczenie taneczne nie jest potrzebne, ale warsztaty mogą być wymagające pod względem fizycznym.
Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza, podpisanie regulaminu oraz przesłanie na adres: toen@toenbutoh.com. Następnie – dokonanie wpłaty. Na miejscu pozostanie do podpisania oświadczenie wraz z klauzulą Rodo.

O TO-EN
TO-EN jest tancerką butoh i choreografką. Przez wiele lat mieszkała w Szwecji, gdzie studiowała metodę tańca butoh pod okiem choreografki i artystki butoh SU-EN, dyrektora artystycznego zespołu SU-EN Butoh Company. W 2009 r., w Sztokholmie odbyła się pierwsza solowa premiera TO-EN pt. „WHITE – biały”. Premiera była jednoczesnym momentem narodzin TO-EN Butoh Company. W tym samy roku artystka powróciła do Polski. TO-EN tworzy spektakle, multidyscyplinarne projekty, akcje site-specific, interwencje, land art, improwizacje, warsztaty, wystawy, autorskie wykłady o tańcu i kulturze Japonii, równocześnie działając na rzecz społeczności osób starszych w Polsce.
TO-EN rozwija taniec butoh oparty na Metodzie SU-EN. Metoda SU-EN wywodzi się z nauk tancerzy i założycieli butoh: legendarnej Yoko Ashikawy i Metody Tatsumiego Hijikaty, rozwijanych w Japonii w latach 1988-1994, a następnie przekształconych w Metodę Tomoe Shizune i Hakutobo.
www.toenbutoh.com
Instagram: @toenbutohcompany
vimeo.com/toenbutohcompany

www.toenbutoh.com
@toenbutohcompany
vimeo.com/toenbutohcompany

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10