Noc Muzeów w willi na Goyki

W ramach tegorocznej Nocy Muzeów zapraszamy do wspólnego odkrywania historii willi przy Goyki 3!

Kiedy?
17.05 (sobota)
godz. 17:00–20:00

Co w programie?

Odnaleziony fortepian Jünckich
Po latach zaginiony instrument rodziny Jünckich powraca do przestrzeni willi. Podczas Nocy Muzeów jako pierwsi będziecie mogli zobaczyć go w naszej czytelni!

Martwa natura z Dawidem Wojtalewiczem
W nastrojowej przestrzeni sali kominkowej stworzymy specjalną scenografię martwej natury. Pod okiem malarza Dawida Wojtalewicza będziecie mogli spróbować swoich sił i stworzyć swoje dzieło! Bez względu na doświadczenie, liczy się wspólna twórcza zabawa.

Fotobudka z Hansem Ackerem
W sali wystawienniczej czekać będzie Hans Acker (lub ktoś zabójczo do niego podobny). To właśnie on zaprosi Was do wyjątkowego, pamiątkowego zdjęcia w stylizowanej fotobudce. 

Pokazy filmu dokumentalnego „Rodzina”
W sali kinowej odbędą się dwa seanse dokumentu pt. Rodzina w reż. Joanny Cichockiej-Guli: o godz. 17:30 i 19:00.
Film Rodzina to dokumentalna podróż przez historię willi i parku na Goyki 3. Ścieżka wiedzie przez archiwa, muzealne sale, opuszczone domy. Kamera towarzyszy poszukiwaniom, rejestrując kolejne etapy tej podróży.

Więcej wydarzeń w ramach Nocy Muzeów możecie zobaczyć tutaj: nocmuzeow.sopot.pl

Przejdź do treści