dziękuję, nie tańczę | good vibes

Działanie taneczne Anny Zglenickiej i Magdaleny Kowali (Hertz Haus) w ramach programu publicznego do wystawy good vibes. W performansie artystki poruszają wątki związane z procesem tworzenia spektaklu czy choreograficznego dzieła. Przechodzą od absurdu funkcjonowania w niezależnym środowisku artystycznym i projektariacie, przez dyscyplinę ciała, aż po najmniejsze detale pracy z materiałem choreograficznym.

Kiedy:
19.07 (sobota), godz. 12:00

Praca w kontekście społecznym, kulturowym, ekonomicznym i środowiskowym to temat przewodni wystawy oraz jej programu publicznego. Osoby zaproszone do współtworzenia projektu, to artyści i artystki działające w dziedzinie malarstwa, wideo, tańca, literatury i aktywności społecznych. Tytuł wystawy nawiązuje do tytułu obrazu nawiązującego do performowania pozytywnego nastawienia w miejscu pracy. Wystawa jest częścią rocznego programu wizualnego Goyki 3 Art Inkubatora w 2025 roku skupionego na pojęciu pracy

Anna Zglenicka – tancerka, choreografka, artystka wizualna. Absolwentka teatrologii, studiowała taniec w kulturze fizycznej oraz Intermedia. W praktyce twórczej łączy sztuki wizualne i performatywne. Współzałożycielka zespołu Hertz Haus; jako tancerka i chor. współtworzyła spektakle: Unbody, Portrety beznadziejne – spektakl usieciowiony, Frauen in Flammen, To bitch or not to bitch. Autorka identyfikacji wizualnej spektakli. W 2021 r. w ramach Rezydencji Gdańskiego Festiwalu Tańca stworzyła duet z M. Kowalą pt. Mirroring. W 2022 r. w ramach stypendium kulturalnego miasta Gdańska zrealizowała film pt. Solitude. W 2024 r. wraz z Agnieszką Mencel stworzyła duet Burn your inner child (rezydencja Spring residency 2024 Dance Base w Edynburgu). W 2025 odbyła się premiera solowego spektaklu Kameralny koniec świata.

Magdalena Kowala – tancerka, choreografka, edukatorka ruchu, tłumaczka języka hiszpańskiego i katalońskiego. Od roku 2019 tworzy kolektyw Hertz Haus, z którym jako tancerka i choreografka współtworzyła spektakle: Her(t)z, Solo na 4 kaski i stracony czas w reż. Anny Piotrowskiej, 102 i pół, Unbody (I nagroda w konkursie The Best Off), Portrety beznadziejne – spektakl usieciowiony, Mirroring, Frauen in Flammen, Hotel H. **** w reż. Dominiki Knapik, nagrodzony w Konkursie SzekspirOFF To bitch or not to bitch oraz Hate Haus w chor. Ramony Nagabczyńskiej. W 2020 r. zrealizowała solowy spektakl pt. sześć w ramach stypendium kulturalnego Miasta Gdańska. Artystka poza działalnością zespołową interesuje się terapią w tańcu, ukończyła kurs w ramach Projektu Zatańcz z Parkinsonem I Kurs Dance for PD® w Polsce oraz kurs Dance for PD® Training Workshop w Barcelonie podczas Międzynarodowego Kongresu Choroby Parkinsona. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2024 w ramach którego zorganizowała roczne warsztaty tańca dla osób z chorobą Parkinsona. 

Przejdź do treści